Jakie książki będą zdecydowanie najlepsze, jako nagrody szkolne?

Jak wiadomo na każdym zakończeniu roku szkolnego uczniowie z najlepszymi osiągnięciami sportowymi czy najlepszymi ocenami mogą liczyć na różnego rodzaju nagrody. W zdecydowanej większości przypadków będą to książki. Jakie nagrody szkolne powinna wybrać dana placówka dla najpilniejszych uczniów.

Lektura szkolna na kolejny rok

Świetnym rozwiązaniem na nagrody szkolne dla uczniów klasy czwartej będą obowiązkowe lektury szkolne dla piątoklasistów. Dobrzy uczniowie na pewno czytają książki. Jeżeli tym samym nagrodą będzie lektura, z którą koniecznie będą musieli się zapoznać w kolejnym roku szkolnym, na pewno skorzystają z tej możliwości. Oczywiście uczniom klasy piątej można wręczać lektury do klasy szóstej.

Książka dobrana do zainteresowań uczniów

Wychowawcy poszczególnych klas doskonale wiedzą czym dokładnie interesują się ich najlepsi uczniowie, którzy na zakończenie roku otrzymają nagrodę książkową. Oczywiście jeżeli nie posiadają takich informacji, mogą po prostu zapytać. Wytyczne następnie wystarczy przekazać osobom, które są odpowiedzialne w danej szkole za zamawianie nagród książkowych. Jak wiadomo uczeń, który interesuje się piłką nożną będzie bardzo zadowolony z nagrody w postaci książki o piłce nożnej.

Książka ilustrowana

Warto zdawać sobie sprawę, że praktycznie wszyscy uczniowie bez względu na wiek uwielbiają książki z ładnymi i ciekawymi ilustracjami. Zdecydowane lepiej czyta się lekturę, gdy można zobaczyć obrazek przedstawiający dany fragment tekstu. Czytelnikowi jest wtedy znacznie łatwiej wyobrazić sobie daną sytuację, a także ją zapamiętać.

Książka z grubszą okładką

Książki z grubszą okładką znacznie mniej się niszczą. Wspomniany rodzaj oprawy gwarantuje lepszą ochronę książki nawet w przypadku bardzo intensywnej eksploatacji. Dodatkowo należy zaznaczyć, że pozycje w twardej oprawie mają zdecydowanie bardziej prestiżowy charakter. Obecnie stosuje się specjalną teksturę introligatorską, której grubość wynosi od 2 do 3 mm. 

Książka szyto-klejona w oprawie twardej

Jest to obecnie zdecydowanie najbardziej prestiżowa forma oprawy książki na rynku. Warto wiedzieć, że szyto-klejony grzbiet będzie w stanie zagwarantować właściwą wytrzymałość bloku. Z kolei twarda okładka doda książce ponadczasowej elegancji. Rekomendowane jest kupienie książki w takiej oprawie na nagrodę dla uczniów. Koniecznie trzeba również zaznaczyć, że grubsza introligatorska tekstura, która będzie uszlachetniona skórą będzie w stanie efektownie prezentować się na półce osoby, która ją otrzymała.

Tło zdjęcie utworzone przez pressfoto - pl.freepik.com